5b na warsztatach kulinarnych

• 2023-06-07 13:47:36
  • Przedszkole,

Dzień Dziecka zawsze kojarzy się w radością i uśmiechem. Dnia 06.06.23 r. uczniowie klasy 5b Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gniewinie mieli tej radości i uśmiechów bardzo wiele. Tego dnia wyruszyliśmy na warsztaty kulinarne Jak się robi pizzę do restauracji U JUDYTY przy współpracy Sala Perłowa w Rybnie.

5b na warsztatach kulinarnych

Z okazji naszego przyjścia układ sali restauracyjnej został zmieniony i czekał na nas długi stół z produktami potrzebnymi do przygotowania pizzy. Jednak zanim zabraliśmy się do wyrabiania ciasta i komponowania swoich wypieków, szef kuchni zaznajomił nas z wieloma ciekawymi faktami. Poznaliśmy tajniki kuchni oraz zasady restauracyjnego savoir vivre .
Jednak najważniejsze i najciekawsze było samo robienie pizzy. Z wielkim zapałem zabraliśmy się do jej przygotowywania. Pod okiem fachowca wyrobiliśmy ciasto, smarowaliśmy je sosem pomidorowym, posypaliśmy serem, a następnie dobieraliśmy dodatki według własnego uznania i pomysłu. Zabawy było przy tym co niemiara! Następnie pizza powędrowała do pieca, a nam pozostało tylko czekać na efekt końcowy. Gotowa pizza wykonana samodzielnie smakuje doskonale i nie pozostaje po niej choćby okruszek:)

To jednak nie był koniec atrakcji, ponieważ restauracja U JUDYTY przy współpracy z Salą Perłową udostępniła dzieciom dmuchańce całkiem za darmo!. Za co bardzo serdecznie dziękujemy raz jeszcze!

Na zakończenie udaliśmy się na pobliskim orliku i w okolicznościach przyrody zorganizowaliśmy sobie piknik oraz gry sportowe, które zwieńczyły ten jakże piękny dzień.

Wrażeń było co niemiara, na pewno jeszcze długo będziemy go wspominać:)